Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
24.11.2021
№ 47
(1455)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Одним можно все, другим – лишь ограничения      Я и моя молодая команда…      Маленькие – но по пять, большие – но по восемь      Дякую вам за вашу працю      В больнице установлено реабилитационное оборудование      Ветеранов ждут в Славянске      Антивирусный креатив      Техосмотр – прямо на дороге      Аварии, унесшие жизни      Хорошо еще, что никто не пострадал      Поверила, поверила, и больше ничего…      Если уж в горсовете…     
Реклама
Ваше такси

IPTV приставки Aura HD

дать рекламу
Прочие статьи  № 46 (1454) от 17.11.2021 Другое 
Дякую вам за вашу працю
Що б не відбувалося навколо нас, які б події не трясли цей світ, найголовніше залишається незмінним – сходить і сідає сонце, жінки народжують дітей, а аграрії виходять у поле.

І немає справи почеснішої і важливішої, ніж вирощувати хліб. Тому сьогодні, напередодні професійного свята трудівників сільського господарства, хочеться сказати багато теплих слів на адресу винуватців урочистостей. Тим більше, що Бахмутський район завжди був районом саме сільським. Звичайно, сьогодні багато що змінилося, але хіба може хтось змінити саму селянську сутність людей, які тут живуть? І те, що цього року саме Бахмутський район став лідером за урожайністю ранніх зернових та зернобобових, лише підтверджує: сільське господарство у нас в пріоритеті. Понад 51 центнера з гектара – у той час як поля Покровського району, який у цьому рейтингу став другим, дали середню урожайність лише 42,6 центнери з гектара. Цією цифрою можна пишатися. Адже частина наших полів через військові дії не оброблялася вже кілька років. На жаль – відомі події, що розпочалися у 2014-му році, суттєво та далеко не найкращим чином вплинули на діяльність наших сільгосппідприємств. Чого варте вже те, що іноді під час польових робіт на полях, розташованих на лінії зіткнення, лунали вибухи! Як було чути їх тим, чия праця по праву вважається однією з наймирніших? Які збитки зазнають при цьому наші хлібороби – це взагалі окрема розмова. І при цьому наші селяни буквально створили диво, засіявши майже тридцять тисяч гектарів землі, зібравши понад 150 тисяч тон зерна.

Запитаєте, як їм це вдалося? Звичайно ж, завдяки новітнім технологіям, які – незважаючи ні на що – сільгоспвиробники примудряються застосовувати, завдяки сучасній техніці, якісному насінню… Загалом факторів, які позитивно впливають на врожай, можна назвати чимало. Але головне – це, без сумніву, люди, кваліфіковані фахівці, які віддають землі всі свої знання та всю свою любов. Чи варто дивуватися, що земля відповідає їм тим же, радуючи їх (і, звичайно ж, нас) золотом полів, які колосяться, і чи є щось дивне в тому, що такі підприємства, як ТОВ «Бахмут-Агро», СТОВ «Ілюс», СФГ «Династія», СФГ «Оберіг», СФГ «Обрій», ПП «ДОН ІВКО і С», є зразком не тільки в нашому, а й у сусідніх районах? Саме підготовка висококваліфікованих кадрів завжди була у нас в пріоритеті. Два навчальні заклади – ДНЗ «Бахмутський аграрний ліцей» та Сіверський професійний ліцей – випускають зі своїх стін справжніх спеціалістів.

Як то кажуть, не хлібом єдиним – свого часу у нас у районі було добре розвинена ще й така важлива і складна галузь сільського господарства, як тваринництво. Але – знову ж таки – війна внесла свої корективи. Наприклад, сильно постраждало підприємство ПрАТ «Бахмутський аграрний союз», яке знаходиться на лінії зіткнення. Військові дії зруйнували інфраструктуру, через що сильно скоротилося поголів’я свиней, яких там вирощують. Проте тваринництвом у Бахмутському районі продовжують займатися. Наприклад, такі підприємства, як ТОВ «Агроінвест» та КТ «ПЛЕМЗАВОД ім. Калініна». Є ще ТОВ «Бахмутська молочно-товарна ферма», є СФГ «БУРОВЕ» у Никифорівці. Отже, є і надія, що тваринництво вийде на новий рівень.

Життя не стоїть на місці, і щодня перед трудівниками нашого району постають нові завдання та нові проблеми. Взяти хоча б цінову ситуацію, яка, на жаль, не така стабільна, як хотілося б, і через яку сільгоспвиробники часто зазнають збитків. Ну, а одне із пріоритетних питань, що стоять сьогодні на порядку денному – створення так званих кластерів. Це дало б нові робочі місця та підвищило б якість життя людей. Звичайно ж, ще доведеться вирішувати багато питань, пов’язаних із врегулюванням ринку землі, назріла потреба подумати про те, щоб налагодити в нашому районі виробництво екопродуктів. Тож нудьгувати нашим селянам точно не доводиться. Чим у цій ситуації може допомогти районна адміністрація? Хочу зауважити, що вже давно ніхто не диктує селянам, що, де і як сіяти чи якій сільгосппродукції віддати перевагу. Ми ж займаємось організацією таких необхідних селянам семінарів, контролюємо земельні відносини, стежимо за дотриманням законів та захищаємо інтереси рядових трудівників. Ну, а щодо наповнення бюджету, то сьогодні всі податки залишаються в місцевій громаді, а не йдуть, як було колись, до районного бюджету, і це теж створює додатковий стимул.

Але сьогодні – той рідкісний у селянському житті момент, коли можна ненадовго забути про проблеми. Наші сільські трудівники готуються до свого професійного свята. Хотілося б – від імені усієї Бахмутської райдержадміністрації та особисто від себе – щиро привітати їх із Днем працівника сільського господарства. Успіхів вам, наші дорогі, щастя, сил та здоров’я. Ну, а всі складнощі та проблеми ми обов’язково подолаємо. Адже хоч би що відбувалося, аграрії виходитимуть у поле. Дякую вам за це! Дякую за вашу самовіддану працю, яка так потрібна всім нам.

З повагою, Олексій Рослов, голова Бахмутської райдержадміністрації

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=27634
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 46 (1454) от 17.11.2021.

 
     
Новости за эту дату Новости за 17.11.2021:

   

 

  © 2010-2020 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией