Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
22.09.2021
№ 38
(1446)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Встреча старых друзей и верных подруг      КРАСНЫЙ КРЕСТ ПРИВЕЗ ЦЕЛУЮ ФУРУ ОБОРУДОВАНИЯ      Последние аплодисменты Вииктору Шендрику      Паралимпийцы области награждены орденами и медалями      Прямо Гоголь какой-то по переулку Пушкина!      Чего не надо, вам не покажут      Вопрос жизни и смерти      Контроль за торговлей      Приговор за передачу данных      Вот такое совершенство мастерства      Задохнулись в старом сундуке      Конец эпохи «зеленых квитанций»     
Реклама
Ваше такси

IPTV приставки Aura HD

дать рекламу
Прочие статьи  № 4 (1412) от 27.01.2021 Другое 
Серце на долоні
Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП «Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги». Тут цілодобово приймають пацієнтів з багатьох районів Донеччини. Про будні, нововведення, переваги та плани закладу ми запитуємо в його директора, медика з багаторічним стажем Сергія ОРЛЕАНСЬКОГО.

- Сергію Євгеновичу, Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги має історію, гідну поваги. А що змінилося в закладі за рік-два? Як відбувається реформа «вторинки»?

- Так, наш заклад і наші лікарі справді варті поваги. Лікарню відкрили у 1972 році. Багато років надавали ургентну (урологічну, хірургічну, травматологічну, кардіологічну) допомогу. На жаль, за десятиліття роботи матеріальна база вичерпала свій ресурс, і лише в останні роки у закладі почалося кардинальне оновлення.

До речі, у 2013-2015 роках наша лікарня була військовим госпіталем. Ми надавали допомогу військовим і цивільним, прооперували три з половиною тисячі людей з вогнепальними пораненнями.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в нашому регіоні. Було вирішено створити такий центр на базі нашої лікарні. Ми зробили ремонт, закупили сучасне обладнання і стали єдиним закладом на півдні Донеччини з надання сучасної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарду.

Назва «Лікарня швидкої медичної допомоги» походить від станції швидкої допомоги, яка багато років працювала при медичному закладі. І хоч сьогодні ми в основному працюємо як кардіоцентр, назва лишилася. Вона правильна, адже в разі інфаркту допомога справді має бути якнайшвидшою.

Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми «відкриваємо» закупорену артерію в операційній, і пацієнт виживає.

Діє система телеметрії – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають нам повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

- З яких районів та населених пунктів до лікарні привозять пацієнтів? Їх лікують за кошти бюджету?

- З гострими інфарктами міокарда привозять з усієї південної частини Донеччини (Вугледара, Волновахи, Нікольського району) тощо. Лікування повністю відбувається за бюджетні кошти, які отримуємо від НСЗУ. Хочу відзначити, що з липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч. Ми вже почали закуповувати витратні матеріали за кошти бюджету. Це дуже правильна ідея – надавати допомогу людям у тяжких випадках безкоштовно. Нині держава забезпечує лікування хворих з інфарктами, інсультами, допомогу під час пологів та в інших екстрених ситуаціях. Це надзвичайно важливо, адже раніше, якщо хтось тяжко хворів – це означало величезні фінансові проблеми для родини.

- Як з початку пандемії змінилася робота відділення?

- До пандемії в лікарні діяло відділення з надання допомоги хворим з повітряно-крапельною інфекцією. Ми мали запас захисних костюмів, масок, дезинфікувальних засобів. Звісно, цього всього потрібно було більше. До речі, з перших днів пандемії з міського бюджету виділено також кошти на доплати інфекціоністам. Нині співробітники отримують до зарплати додатково три оклади. Медичні працівники дуже відповідально ставляться до своєї роботи та власного захисту – за перші півроку роботи жоден з них не хворів на коронавірус.

Резерв ліків постійно оновлюємо, усі пацієнти лікуються безкоштовно, отримують повний обсяг допомоги згідно з протоколами лікування.

- Яке обладнання придбали для цього відділення?

- У перші дні епідемії за рахунок благодійних фондів закуплено апарати ШВЛ, бокси для транспортування, тест-системи. Нам допомагало дуже багато людей та організацій – привозили маски, комбінезони, засоби дезинфекції. Нині закупки усього потрібного відбуваються за кошти державного бюджету.

- Для того, щоб працювати на сучасному обладнанні і за новими протоколами, потрібна висока кваліфікація. Як підвищуєте професійність медичних працівників?

- В інфекційному відділенні, наприклад, досвідчена завідувачка – Олена Шаповал. Вона працювала на посаді міського інфекціоніста, має досвід роботи з особливо небезпечними інфекціями. Олена Олегівна постійно підвищує кваліфікацію, навчається на дистанційних курсах. Це дуже грамотний фахівець. Вона «задає» найвищу планку для всіх лікарів у відділенні.

- А як справи на інших напрямах? Які фахівці прийшли до лікарні?

- До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі.

Останнім часом до нас приходить усе більше молоді. У вересні, наприклад, приїхали три інтерни з Краматорська. Вони хочуть пройти стажування в лікарні і лишитися у нас на роботу. Двоє прагнуть стати кардіологами, один – кардіохірургом. Це багато про що говорить. Молодь розуміє, що «лікарня швидкої медичної допомоги» сьогодні – дуже хороший заклад із сучасним ремонтом, новим обладнанням, перспективами професійного розвитку.

- Якою ви бачите лікарню за кілька років? Якою ви хочете, щоб вона стала?

- Ми визначили, що працюватимемо в кардіо-судинному напрямі, лікуватимемо ішемічні хвороби серця, судинні захворювання кінцівок тощо. Прагнемо також розвивати кардіохірургічний напрям. Для цього потрібно, зокрема, напрацювати досвід із стентування, «виростити» молодих фахівців.

Продолжение читайте в газете «События» № 4 (1412) за 27 января 2021 года

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=26449
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 4 (1412) от 27.01.2021.

 
     
Новости за эту дату Новости за 27.01.2021:

   

 

  © 2010-2020 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией