Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
03.06.2020
№ 23
(1378)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Реклама
Ваше такси

IPTV приставки Aura HD

дать рекламу
Прочие статьи  № 48 (1351) от 27.11.2019 Другое 
Згадайте усіх поіменно
В суботу, 23 листопада 2019 р. Бахмут вшанував пам’ять мільйонів українців, вбитих Голодомором в 1932-33 роках.В школах міста проводили виховні години та інформаційні історичні хвилинки, оформлювали виставки фотоматеріалів та книг, зачитували спогади свідків. Вчителі історії ЗОШ № 18 Ірина Кучерук та Оксана Федяєва провели науково-практичну учнівську конференцію старшокласників, які доповіли про різні аспекти Голодомору. На заході була присутня бахмутянка Ганна Гончарова, яка в 1933 році втратила п’ятьох своїх старших братів та сестер та яка розповіла підліткам про трагедію своєї родини.

Ограни місцевого самоврядування на чолі з міським головою Олексієм Ревою традиційно поклали квіти до меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років на Маріупольському цвинтарі та провели мітинг-реквієм.

ЧУЛИ ПРО ПОМЕРЛИХ ВiД ГОЛОДУ В АРТЕМiВСЬКУ?

Незважаючи на це, до сих пір в Бахмуті знаходиться ще багато таких, хто продовжує повторювати «мантру»: «На Донбасі і в Артемівську голоду не було». Щоб розвіяти цей радянський міф, члени ГО «Бахмут Український» підготували виставку, на якій опублікували «Перелік людей по місту Артемівську, причиною смерті яких, за експертизою діагнозів, міг бути голод». Цей Мартиролог розміщений на веб-сайті організації, і корінні мешканці Бахмуту, чиї предки жили тут 86 років тому, можуть спробувати відшукати прізвища родичів або сусідів. В ньому – 506 задокументованих випадків смерті від голоду по місту Артемівську та Часову Яру, і ще 47 смертей – по деяких прилеглих сільрадах. Вказані прізвища, імена та вік померлих, їх соціальний статус, дата та причина смерті, адреса чи місце перебування, а також – посилання на конкретний архівний документ. Цей Мартиролог був складений ще в 2008 році фахівцями на основі документів Державного архіву Донецької області та опублікований у книзі «Скорботний дзвін», яка є в кожній бібліотеці міста.

ХТО В СКОРБОТНОМУ ПЕРЕЛiКУ?

Простий підрахунок показує, що з 506 зареєстрованих смертей від голоду в Артемівську та Часову Ярі мінімум 8 відсотків – діти без батьківського піклування (з будинку немовля або дитячого будинку), мінімум 24,5% – це неповнолітні (до 18 років), більше половини з яких – діти до одного року. «Мінімум» – бо в цьому переліку по досить багатьох людях не вказано вік, і наведені тут цифри охоплюють лише тих, де вік вказаний. В’язнів серед 506-ти померлих – 119 людей, що складає приблизно 23,5% від загальної чисельності померлих. Невідомих – 46 осіб, від них не залишилося навіть прізвища. Дата смерті невідома в 35 випадках; померлих у 1932 році від «голодних» діагнозів – мінімум 90 осіб, а в 1933 році – 381 людина.

Продолжение читайте в газете «События» № 48 (1351) за 27 ноября 2019 года

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=24902
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 48 (1351) от 27.11.2019.

 

 

  © 2010-2020 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией