Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
12.02.2020
№ 7
(1362)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Отчитываться пришлось за всех и сразу      Перед законом все равны! Но горожане «ровнее»?      Снег падает на всех      Видит око, да поставщик подвел      Настучи на соседа – пополни казну      Может, пора штрафовать?      В позе «буквой Зю»      Девочка нашлась! А женщина исчезла      Можем вернуть за полцены      Трагедия на трассе Бахмутского района      Шагает цифра по стране. Шагает, но хромает      Вторая молодость старого клуба     
Прочие статьи  № 37 (1340) от 11.09.2019 Другое 
Юридична допомога для тих, хто потребує Одна з соціальних програм уряду України – безоплатна правова допомога.
Щоб дізнатися, чи надається у Бахмуті безкоштовна юридична допомога та на яких підставах, ми зустрілися з начальником відділу «Бахмутське бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксаною Болотюк, яка працює у нашому місті, та дізналися ось про що.

- Ми працюємо від Краматорського місцевого Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, підпорядковуємося Міністерству юстиції України. Фінансуємося з державного бюджету України.

02 червня 2011 року був прийнятий Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно йому, ми проводимо для людей консультації, роз’яснення чинного законодавства, надаємо правову інформацію, складаємо документи непроцесуального характеру. Надаємо ми доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги, а це стосується складання процесуальних документів та представництва інтересів осіб в суді.

Якщо на первинну правову допомогу мають право усі громадяни України, іноземці, особи без громадянства, то на вторинну – вже ні. Існує всього 16 категорій відповідно до Закону України, п’ятьом з яких ми, як представники Бюро правової допомоги, надаємо безоплатну правову допомогу. Зараз це малозабезпечені особи (якщо їх дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів доходів громадян), внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, діти та жертви домашнього насильства.

Також в сферу діяльності входить і правопросвітницька діяльність для різних соціаль-но уразливих категорій населення. Ми виходимо і до молоді, і до людей похилого віку, до осіб з інвалідністю, військовослужбовців, учасни-

ків бойових дій тощо. Працюємо і з тими, хто перебуває в установах перебування покарань.

- Оксано Леонідівна, розкажіть, будь ласка, про категорії справ, які вам вдалося виграти у суді.

- Ми маємо вже досить пристойний успішний досвід: написали близько 350 заяв до суду, з них близько 70 відсотків позовів вже задоволено (повністю або частково). Це були справи сімейні (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав). Часто люди звертаються з приводу заборгованості з виплати пенсій, з житлових питань, стосовно кредитних спорів тощо.

Нещодавно змінився порядок надання субсидій. На тих, хто входить в склад сім’ї члена домогосподарства або зареєстрований у житловому приміщенні та не проживає в ньому, нараховується дохід. Таких осіб намагаються зняти з реєстрації. Для цього потрібно звертатися до суду. В таких випадках ми допомагаємо.

Звертаються до нас і військовослужбовці, і пенсіонери, особи з окупованих територій, наприклад, з питаннями встановлення фактів народження дитини або смерті особи. Такі заяви стовідсотково задовольняються судом.

Допомагаємо людям і у справах позбавлення батьківських прав. Був, наприклад, такий випадок. Батько дітей, який був засуджений та зараз відбуває покарання, звернувся щодо оскарження рішення суду першої інстанції про позбавлення його батьківських прав. В апеляційному порядку це рішення було переглянуто, і особі, яка тепер піклується про дітей, було відмовлено в цьому позові. Мотивація суду полягала в тому, що така причина, як знаходження особи у в’язниці, не є основною підставою для позбавлення особи батьківських прав. І цей батько дійсно хоче відбути покарання та зайнятися вихованням своїх дітей. Тому рішення першої інстанції було скасовано.

Зверталися люди з кредитними питаннями, пов’язаними з «ПриватБанком» та «Ощадбанком». Це стягнення заборгованості по кредитному договору. Вони брали кредит на невелику суму. «ПриватБанк» в два рази підвищував процентну ставку по кредиту і не повідомляв про це клієнтів. Тому ми перерахували цю суму, і в судовому порядку вона значно знизилася (навіть у п’ять разів). Ось, наприклад, 50 000 гривень сплати зажадав «ПриватБанк», а по рішенню суду ця сума зменшилася до 10 000 гривень. Таким чином, різниця у виплатах може бути дуже суттєвою.

Продолжение читайте в газете «События» № 37 (1340) за 11 сентября 2019 года

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=24602
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 37 (1340) от 11.09.2019.

 

 

  © 2010-2019 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией