Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
04.12.2019
№ 49
(1352)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Избили до полусмерти      Гиперболоид инженера Шухова      Забрали детей у непутевых родителей      Хоть тушкой, хоть чучелом!      А стоит ли платить перевозчикам?      А стоит ли платить перевозчикам?      Побывали королевами и покорили конкурс      Развлекаются по ночам, в обнимку с лопатой      Заграница нам поможет?      Раскрыт синдикат наркоторговцев      С боеприпасами на вокзал      Изъяли наркотиков на 1,5 миллиона гривень     
Прочие статьи  № 37 (1340) от 11.09.2019 Другое 
Перші кроки об’єднання
А вони й досі бояться. Одні села усіма силами намагаються протистояти входженню до об’єднаної територіальної громади, побоюючись, що місто посягне на їхні землю та гроші. Інші теж проявляють нерішучість у цьому питанні, але все ж вирішують крокувати вперед та сподіваються на краще майбутнє, адже гарно розуміють, що за бюджети багатьох селищ неможливо реалізувати проекти, які коштують мільйони.

Місто Бахмут, якому судилося бути першим від лінії розмежування, декілька років йшло до створення навколо себе ОТГ. Представники місцевої влади весь цей процес назвали «епопеєю». Бахмут тоді нагадував «матрьошку», куди входили міста Соледар та Часів Яр. Так ось, довелося виводити цих «ляльок» у райони, потім вирішувати проблеми розташованого поблизу селища Червона Гора та поратися з купою різних папірців. Процес об’єднання територіальних громад йшов дуже складно, але завершився перемогою над бюрократією, і 26 червня 2019 року нарешті народилася на світ Бахмутська ОТГ, куди увійшло п’ять сільських рад: Іванівська, Покровська, Опитнянська, Зайцівська та Клиновська, а також 17 населених пунктів. До населення Бахмуту у 76 тисяч мешканців приєдналися ще 9000. І тепер у громаді повинно все бути загальним.

І хоча з того моменту пройшло дуже мало часу, але вже накреслені шляхи подальшого розвитку нової громади.

У минулу п’ятницю з ініціативи міської влади у Бахмуті стартував прес-тур під назвою «Місто обласного значення як центр тяжіння для ОТГ». Сюди з’їхалися журналісти зі всього регіону, щоб познайомитися з першою в Донецькій області ОТГ, яка створилася навколо міста обласного значення, та побачити можливості для розвитку сільських територій.

Першою зупинкою стало селище Іванівське, на території якого знаходяться школа, дитячий садочок та амбулаторія.

Особливістю села є водозабір Красносільський, де очищення води здійснюється гіпохлоритом натрію, який виготовляється за допомогою електролізної установки та є менш небезпечним, ніж рідкий хлор.

Завідувач дитячим садком похвалилася відремонтованими групами та навіть наявністю фонтану на подвір’ї. Все це вдалося здійснити завдяки виграним грантам.

Було чим здивувати гостей і у іванівській школі. Стало зрозумілим: селище розвивається, заклади освіти намагаються відповідати сучасним вимогам нової української школи.

Хтось з присутніх журналістів поцікавився у замісника старости цього округу Олени Данько: «Яким пряником вас заманили до Бахмутської ОТГ?» «Люди самі цього забажали», - відповіла жінка. Виявилося, що у Бахмуті пообіцяли побудувати саме тут нову амбулаторію, бо зараз працююча явно потребує капітального ремонту.

Наступне місце відвідування – новий прозорий соціальний офіс, де зараз відбувається масштабна реконструкція. Цей об’єкт планується здати в експлуатацію навесні наступного року. У приміщенні колишньої лікарні після реконструкції будуть працювати Пенсійний фонд та Управління праці та захисту населення. Місцева влада вирішила, що такий формат об’єднання буде зручним для людей. Але у декого виникли питання з приводу обраного району міста (бо це не в центрі), який вважають не зовсім зручним. Їм відповіли, що тротуар у порядку, є транспортне сполучення, тому проблем у цьому немає.

Продолжение читайте в газете «События» № 37 (1340) за 11 сентября 2019 года

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=24584
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 37 (1340) от 11.09.2019.

 

 

  © 2010-2019 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией