Бахмутская газета «СОБЫТИЯ» выходит по средам в Бахмуте (Артемовске), Часов Яре, Соледаре
16.10.2019
№ 42
(1345)

Все выпуски
 
E-mail:
Пароль:
Напомнить пароль?
Регистрация
Прочие статьи  № 39 (1238) от 27.09.2017 Другое 
Безтолкові закони влади
Надія Савченко: «Двомовності або якоїсь проблеми говорити українською мовою не було. Цю проблему штучно створила влада».

Парламент схвалив квоти української мови на телебаченні. Відтепер протягом доби кожен телеканал повинен видавати в ефір 75 % телепродукту саме українською мовою. Для місцевих мовників україномовний контент має складати не менше 50%. Своє відношення до мовних нововведень на телебаченні та взагалі до проблеми мов висловлює Надія Савченко, лідер політичної партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко».

Ми боремось не за українську, не за надання квот мовам національних меншин. Ми боремося із фактичною двомовністю в Україні. Але чому це питання не підняли ще 26 років тому, коли Україна отримала незалежність? Тепер цю ситуаціє завели у глухий кут.

Можливо, люди простіше сприймали б такі закони, якби вони розуміли, що ті, хто веде їх у майбутнє таким обраним напрямком і такими реформами, є самі кристально чистими. Але коли люди дивляться, що економічні закони не дають нормально жити, а закони мовні і освітянські людей просто дратують, то про що тоді можна казати?! Чи треба пройти цей шлях?! Напевно – треба. Чи у такий спосіб? Ні.

Проблема є не у двомовності, адже люди дійсно легко одне одного розуміють. Проблема у тому, що влада постійно підіймає цю проблему і шокує нею суспільство. Сильна влада може керувати своїм народом з точки зору сили. Слабка влада такого зробити не може. Українська влада слабка, це ми бачимо і з того, що вона не керує, а диктує, що робити. Але є інший підхід. А не ці безтолкові закони і рішення, які приймаються, які постійно вколюють, які є подразником для суспільства.

Є інше – престиж мови. Ті самі закони, але з точки зору престижу. Офіціанти в кав’ярні, які розмовляють українською мовою, платять менший податок чи меншу комуналку. Українська пісня десь звучить – ви також сплачуєте менший податок і т.д. Саме це стимулює людей до позитивного відношення до нововведень. Розповсюдження гасел, що українська мова – це круто, це модно. Оце був би зовсім інший стимул. А коли влада не дає можливості вижити і диктує, що робити, – це просто дратує людей. Тому проблеми не було насправді. Двомовності або якоїсь проблеми говорити українською мовою не було. Цю проблему штучно створила влада. Кожна влада на цій ситуації спекулює по-своєму, для своєї особистої вигоди.

https://www.facebook.com/Hromadsko.politychna.platforma.Donetsk/

   

Оценка: 0.0 из 10 (всего 0 голосов)

Разрешается копирование с обязательным указанием активной ссылки на http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=22072
 
 

Комментарии читателей к этой новости [0]:

Добавление комментария:

Напоминаем, что добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи нашего сайта. Зарегистрироваться >

Комментарии не должны содержать ненормативную лексику, неправдивую информацию, искажение фактов, оскорбления, домыслы, порочащие честь и достоинство третьих лиц. Также не разрешается употреблять html-теги. В противном случае администрация сайта оставляет за собой право на удаление данного комментария.

Посмотреть все материалы из рубрики "Прочие статьи".
Посмотреть все материалы из выпуска № 39 (1238) от 27.09.2017.

 

 

  © 2010-2019 Sobitiya.com.ua - Бахмутская еженедельная газета «СОБЫТИЯ» (Бахмут, Часов Яр, Соледар, Бахмутский р-н Донецкой области).

Разрешается копирование материалов сайта с обязательным указанием активной ссылки на страницу сайта Sobitiya.com.ua.

 

узнать больше
о еженедельнике

быстро найти
на сайте Событий

сориентироваться
по карте сайта

почитать
RSS-ленты

ознакомиться
с архивом

просмотреть
объявления

связаться
с редакцией